Δαμάσκος Θεόφιλος

Δαμάσκος Θεόφιλος

Ο πολιτιστικός σύλλογος Ν. Μεσημβρίας διοργανώνει για 13η χρονιά τη γιορτή κρασιού και τσίπουρου. Μια εκδήλωση που έχει πλέον γίνει θεσμός και κάθε χρόνο γίνεται με μεγάλη επιτυχία. Παραθέτουμε την πρόσκληση της διοίκησης του συλόγου στο διαδίκτυο:

Τα αμπέλια τρυγήθηκαν, τα σταφύλια "πατήθηκαν" και μπήκαν στις στέρνες. Και τώρα καρτερικά περιμένουν είτε για να βράσουν να γίνουν τσίπουρο είτε για να οινοποιηθούν. Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Μεσημβρίας όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος στις 4 του Νοέμβρη θα τιμήσει τους θησαυρούς της Μεσημβρινής γης διοργανώνοντας την 13η ΓΙΟΡΤΗ ΚΡΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΟΥ. Προτιμάτε κρασί λευκό, ροζέ ή κόκκινο, βιολογικό ή συμβατικό, τσίπουρο με γλυκάνισο ή χωρίς ; Ελάτε στην γιορτή μας και σίγουρα θα βρείτε κάτι που να ταιριάζει στις προτιμήσεις σας. Σας καλούμε όλους λοιπόν στην 13η Γιορτή Κρασιού και Τσίπουρου το Σάββατο 4 Νοεμβρίου στις 17:00 στην κεντρική πλατεία του χωριού μας για να γλεντήσουμε δοκιμάζοντας Μεσημβρινό κρασί και τσίπουρο που με τόσο μεράκι ετοίμασαν οι παραγωγοί του χωριού μας. Καλή αντάμωση....

Το βίντεο είναι από την αντίστοιχη περσινή εκδήλωση

 

Ο Κώστας Γιαννόπουλος, θέλησε μέσα από μια επιστολή να ευχαριστήσει τους φίλους του Χαμόγελου του Παιδιού, για το ενδιαφέρον που έχουν δείξει όλο αυτό τον καιρό για την περιπέτεια της υγείας του.Η αγάπη του κόσμου, όπως ο ίδιος αναφέρει, του έχει δώσει μεγάλη δύναμη, στον αγώνα του με τον καρκίνο.

Διαβάστε παρακάτω τη συγκινητική του επιστολή όπως δημοσιεύτηκε στο site του «Χαμόγελου του Παιδιού».Αγαπητοί φίλοι,
Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κάθε έναν προσωπικά για το ειλικρινές και συγκινητικό ενδιαφέρον για την περιπέτεια υγείας μου και για τη δύναμη που απλόχερα μου προσφέρατε.

Παλιοί μου συνάδελφοι από τον κλάδο της τεχνολογίας, συνεργάτες στο «Χαμόγελο», οικογένειες και παιδιά που στηρίζουμε, υποστηρικτές και χορηγοί, τα υπέροχα παιδιά που μεγαλώνουν και μεγάλωσαν στα Σπίτια μας, άνθρωποι που δεν γνωρίζω προσωπικά με γεμίσατε ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά! Θέλω επίσης να σας ευχαριστήσω από καρδιάς για την αγάπη σας στο «Χαμόγελο», στο «Χαμόγελο» που ίδρυσε ο 10χρονος Ανδρέας μου και τους ανθρώπους του σήμερα.

Σήμερα είναι μία ιδιαίτερα σημαντική ημέρα για εμένα καθώς ολοκληρώνεται ο κύκλος των 6 μηνών με 12 σχήματα χημειοθεραπειών στις οποίες υποβλήθηκα μετά την επέμβαση αφαίρεσης κακοήθειας στο παχύ έντερο.

Μετά την περιπέτεια που πέρασα νιώθω την υποχρέωση να πω σε όλους ότι σήμερα περισσότερο από ποτέ πιστεύω ότι όλα μπορούν να ξεπεραστούν με χαλύβδινη θέληση και θετική σκέψη.
Νιώθω επίσης την ανάγκη να τονίσω –αν και όλοι το «γνωρίζουμε» αλλά λίγοι το κάνουμε πράξη- ότι η πρόληψη σώζει ζωές. Στη δική μου περίπτωση μία απλή εξέταση θα μπορούσε να τα έχει προλάβει όλα … Εάν φρόντιζα περισσότερο την υγεία μου κάνοντας τις απαραίτητες προληπτικές εξετάσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα δεν θα χρειαζόταν να υποβληθώ σε επέμβαση και μετέπειτα σε χημειοθεραπείες.
Εδώ θέλω για μία ακόμα φορά να σταθώ και να ευχαριστήσω την εξαιρετική ομάδα των γιατρών μου, που με φρόντισε και με στήριξε σε κάθε βήμα.

Ενημερώθηκα για το πρόβλημα υγείας μου, σε μια χρονική περίοδο τεράστιας πίεσης, πολλών ωρών δουλειάς, άγχους και πολλών ταξιδιών για την αναζήτηση λύσεων στο θέμα του προσφυγικού. Τα νέα με ξάφνιασαν, άλλα όλα κινήθηκαν αστραπιαία.

Αυτό που με πείσμωσε, με κινητοποίησε και με γέμισε ελπίδα ήταν οι ζωγραφιές, τα μοναδικά μηνύματα των παιδιών μας από όλη την Ελλάδα, τα λουλούδια, η αγάπη των συνεργατών και εθελοντών. Το δωμάτιο του νοσοκομείου γέμισε με την μοναδική περιουσία μου …. την αγάπη όλων!

Μετά ξεκίνησαν οι χημειοθεραπείες …

Παρά τις δυσκολίες που ήρθαν με τις θεραπείες, συνέχισα κανονικά την καθημερινότητα μου στο «Χαμόγελο». Αρνήθηκα να παραδώσω τα «όπλα» και παρά τις ενστάσεις όλων, ταξίδεψα στη Doha του Qatar για τη συνάντηση αρχηγών κρατών μελών του ΟΗΕ, πήγα στη Μάλτα ως Πρόεδρος του Δ.Σ. του European Anti bullying Network στο πλαίσιο της ετήσιας Συνάντησης του Δικτύου παρουσία της Προέδρου της Μάλτας και πολλά άλλα …

Αυτά μου έδωσαν δύναμη και αισιοδοξία ότι όλα θα περάσουν και με έφεραν σήμερα εδώ … νιώθοντας ακόμα πιο έντονη την υποχρέωση να συνεχίσω αυτό που δεσμεύτηκα να κάνω πριν από 21 χρόνια μαζί με τους ανθρώπους του «Χαμόγελου» -εθελοντές και εργαζόμενους- αλλά και όλους αυτούς τους πολύτιμους συνεργάτες μας στη δημόσια διοίκηση που καθημερινά δίνουν μάχες για τα παιδιά στην Ελλάδα. Ανθρώπους που έχουν την ίδια ευαισθησία, την ίδια εργατικότητα και το ίδιο πάθος και δεν είναι αυτό κατά καιρούς απαξιωτικά λέμε «Δημόσιοι Υπάλληλοι»…

Κλείνοντας την πολυλογία μου …

Για μία ακόμα φορά θέλω να τονίσω ότι για τον εαυτό μας αλλά και όλους αυτούς που αγαπάμε πρέπει πάση θυσία να προσέχουμε την υγεία μας κάνοντας τις απαραίτητες προληπτικές εξετάσεις.
Εάν παρόλα αυτά κάτι προκύψει η αγάπη, η δύναμη, η ελπίδα και η αισιοδοξία είναι η μόνη περιουσίας μας.
…..Εάν ενωθούμε όλοι θα τα καταφέρουμε…, όπως είπε ο Ανδρέας μου 21 χρόνια πριν

Σας ευχαριστώ …

Κώστας Γιαννόπουλος

          Ένα κορίτσι ξυπνά κι αναζητά τη μητέρα του. Το σπίτι άδειο. Στον κήπο ένας χιονάνθρωπος με το φουλάρι της μητέρας του τυλιγμένο στο λαιμό του. Ο συναισθηματικά ασταθής αστυνόμος Χάρι Χόλε και η ομάδα του ξεκινούν την έρευνα για μια απλή, φαινομενικά, δολοφονία κι ανακαλύπτουν έναν ανησυχητικό αριθμό γυναικών που έχουν χαθεί στη διάρκεια των τελευταίων χρόνων. Ένας serial killer παίζει διεστραμμένα παιχνίδια στρατηγικής στην έδρα του και ο Χάρι Χόλε καλείται να μπει στο μυαλό του, αλλιώς ένας ακόμα χιονάνθρωπος θα εμφανιστεί κι άλλη μια γυναίκα θα δολοφονηθεί.


Είδος: Αστυνομική, Δράμα, Μυστηρίου 
Διάρκεια: 114'
Σκηνοθέτης: Τόμας Άλφρεντσον 
Παίζουν: Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Μάικλ Φασμπέντερ, Βαλ Κίλμερ, Κλοέ Σεβινί, Τζ. Κ. Σίμονς, Τζέιμι Κλέιτον, Σαρλότ Γκένσμπουργκ, Τζέιμς Ντ΄Αρσί, Τόμπι Τζόουνς 

CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 1  (REAL D 3D - DOLBY DIGITAL - 4K )
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM (3D) 
(Ώρες προβολών: Σαβ-Κυρ: 15:50)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 18:00, 20:15, 22:30 Σαβ-Κυρ: 13:00, 18:00, 20:15, 22:30)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 2  (REAL D 3D - DOLBY DIGITAL - 2K)
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Πεμ-Τετ: 18:30 Σαβ-Κυρ: 12:00, 14:00, 16:40, 18:30)
   
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 20:30, 23:00)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 3  (REAL D 3D - DOLBY DIGITAL - 2K)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 17:00, 18:50 Σαβ-Κυρ: 12:45, 14:50, 17:00, 18:50)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 20:45, 23:15)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 4  (REAL D 3D - DOLBY DIGITAL - 2K)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 (3D) 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σαβ-Κυρ: 15:20)
   
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Πεμ-Τετ: 17:20 Σαβ-Κυρ: 11:30, 13:20, 17:20, 19:20)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM (3D) 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Παρ & Δευ-Τετ: 19:20)
   
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 21:40)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 5  (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σαβ-Κυρ: 11:45)
   
MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σαβ-Κυρ: 13:40)
   
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σαβ-Κυρ: 16:30)
   
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 18:40)
   
ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ - THE FOREIGNER 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 21:15)
   
ΤΟ ΑΥΤΟ - IT 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 23:30)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 6  (2K, Real D 3D, Dolby Digital)
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σαβ-Κυρ: 12:15)
   
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Πεμ-Τετ: 17:40 Σαβ-Κυρ: 15:40, 17:40)
   
ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΝΔΡΕΣ - ONLY THE BRAVE 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 19:40)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προοβλών: Πεμ-Τετ: 22:15)
   
 
 
CINEPLEXX ONE SALONICA - Αίθουσα 7  (DOLBY DIGITAL SURROUND D.T.S.)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Πεμ-Τετ: 18:10 Σαβ-Κυρ: 12:30, 14:20, 16:10, 18:10)
   
ΤΟ ΑΥΤΟ - IT 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 20:00)
   
ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΝΔΡΕΣ - ONLY THE BRAVE 
(Ώρες προβολών: Πεμ-Τετ: 22:45)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 1  (DOLBY DIGITAL EX D.T.S. - 4K)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ: 18.20 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.10 ΚΥΡ: και 12.10, 14.10)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.20, 22.50 ΠΕΜ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: και 18.00)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 10  (DOLBY DIGITAL D.T.S. - 4K)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.30, 19.30 ΚΥΡ: και 13.30, 15.30)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.30 ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: και 19.00)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 11  (DOLBY DIGITAL EX D.T.S. - 4K)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: 18.00)
   
ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ - THE FOREIGNER 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 3  (DOLBY DIGITAL D.T.S. - 4K)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.30, 18.30 ΚΥΡ: και 12.30, 14.30)
   
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30, 23.00 ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: και 17.50)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 4  (DOLBY DIGITAL D.T.S. - 4K)
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.40 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.40 ΚΥΡ: και 12.40, 14.40)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 5  (DOLBY DIGITAL D.T.S. - 4K)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 15.00, 17.00 ΚΥΡ: και 13.00)
   
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.10)
   
Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ - BATTLE OF THE SEXES 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.00)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 7  (DOLBY DIGITAL D.T.S.)
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.40 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 15.40 ΚΥΡ: και 13.40)
   
ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΝΔΡΕΣ - ONLY THE BRAVE 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.40, 22.20)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 8  (DOLBY DIGITAL D.T.S. - 4K)
MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.20 ΚΥΡ: και 12.50)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM (3D) 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.50)
   
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.10)
   
 
 
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - Αίθουσα 9  (DOLBY SRD - 4K)
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ: 18.00 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.00 ΚΥΡ: και 12.00, 14.00)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 1  (D.T.S. DOLBY DIGITAL JBL 5000)
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.10)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM (3D) 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ: 18.10)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ: 20.40, 23.00)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 2  (DOLBY)
MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.40)
   
Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ - BATTLE OF THE SEXES 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.50)
   
ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ - BRAD'S STATUS 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.20, 23.30)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 3  (DOLBY DIGITAL)
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.30 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.30)
   
ΤΟ ΑΥΤΟ - IT 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30, 23.20)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 4  (DOLBY DIGITAL)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.20)
   
ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΝΔΡΕΣ - ONLY THE BRAVE 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.20, 23.10)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 5  (D.T.S. DOLBY DIGITAL JBL 5000)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 18.10)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 6  (DOLBY DIGITAL)
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 18.00)
   
ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ - THE FOREIGNER 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 7  (DOLBY DIGITAL)
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.30)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.50)
   
 
 
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ - Αίθουσα 8  (DOLBY DIGITAL)
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.30)
   
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.00)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 1  (D.T.S. Sound)
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 17:45)
   
MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:20, 15:30)
   
ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ - THE FOREIGNER 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:00, 23:30)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 10  (DIGITAL D.T.S. SOUND GOLD CLASS)
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 22:50)
   
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:30)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 2  (DOLBY DIGITAL)
ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑ - THE BOSS BABY 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 17:20 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:15, 17:20)
   
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:15)
   
ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΟΙ ΑΝΔΡΕΣ - ONLY THE BRAVE 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:40, 22:50)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 3  (DOLBY DIGITAL)
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:00, 22:15)
   
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 17:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:00, 15:00, 17:00)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 4  (DOLBY DIGITAL - COSMOTE)
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:45, 21:20, 23:50 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 16:00, 18:45, 21:20, 23:50)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 5  (DOLBY DIGITAL)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 17:30 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:30, 15:30, 17:30)
   
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:00, 22:30)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 6  (MAX SCREEN DIGITAL SOUND D.T.S. - COSMOTE)
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ: GEOSTROM 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 19:10, 21:40, 00:15 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 14:10, 16:40, 19:10, 21:40, 00:15)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 7  (DOLBY DIGITAL - “?πιστροφή Eurobank”)
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:30 ΣΑΒ : 14:30, 16:30, 18:30 ΚΥΡ : 12:30, 14:30, 16:30, 18:30)
   
ΤΟ ΑΥΤΟ - IT 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:30, 23:15)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 8  (COSMOTE)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:10 ΣΑΒ : 14:00, 16:10, 18:10 ΚΥΡ : 12:00, 14:00, 16:10, 18:10)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:10, 22:40)
   
 
 
VILLAGE CENTER - Mediterranean Cosmos - Αίθουσα 9  (GOLD CLASS)
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 17:30)
   
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 20:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:00, 20:00)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 22:15)
   
 
 
ΒΑΚΟΥΡΑ - Αίθουσα 1  ()
BLADE RUNNER 2049 
(Ώρες προβολών: 18.00 - 21.15, Δευτέρα και Τετάρτη 18.00)
   
 
 
ΒΑΚΟΥΡΑ - Αίθουσα 2  ()
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: 18.00 - 20.15)
   
Η ΛΕΠΙΔΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΤΟΥ - BLADE OF THE IMMORTAL 
(Ώρες προβολών: 22.30)
   
 
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ - ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ - ΕΥΟΣΜΟΥ
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σάββατο 16.00 - Κυριακή 11.30)
   
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Κυριακή 16.00)
   
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Κυριακή 16.00)
   
EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ - THE EMOJI MOVIE 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Σάββατο - Κυριακή 19.45)
   
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: Σάββατο - Κυριακή 21.30)
   
 
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΣΥΚΕΩΝ  (
)
Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΠΑΤΟΥΣΑ - THE SON OF BIGFOOT  
(Ώρες προβολών: Σάββατο 16.30 - Κυριακή 11.30)
   
DESPICABLE ME 3 - ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: Κυριακή 16.30)
   
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών: Παρασκευή – Κυριακή 18.30)
   
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: Παρασκευή – Κυριακή 21.00)
   
 
 
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ  ()
ΓΟΡΙΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ - SNOWFLAKE, THE WHITE GORILLA 
(Ώρες προβολών μεταγλωττισμένο: 16.30, Σάββατο καμία προβολή)
   
Η ΛΙΑΚΑΔΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ - UN BEAU SOLEIL INTERIEUR 
(Ώρες προβολών: 18.15, Παρασκευή και Σάββατο καμία προβολή)
   
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ - THE PROMISE 
(Ώρες προβολών: 20.00, Παρασκευή 18.30, Σάββατο καμία προβολή)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: 22.20, Παρασκευή και Σάββατο 23.45)
   
 
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ  (DOLBY STEREO)
Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΣΟΥ ΒΙΝΣΕΝΤ - LOVING VINCENT 
(Ώρες προβολών: Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη 18.30 - 20.30 - 22.30)
   
 
 
ΦΑΡΓΚΑΝΗ  (DOLBY STEREO S.R.)
Η ΛΙΑΚΑΔΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ - UN BEAU SOLEIL INTERIEUR 
(Ώρες προβολών: 17.30)
   
ΜΗΤΕΡΑ! - MOTHER! 
(Ώρες προβολών: 19.10 - 21.15)
   
Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ - THE SNOWMAN 
(Ώρες προβολών: 23.15)